Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych (3)Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych i pytanie o to, kto właściwie powinien je płacić spędza sen z powiek wielu pracodawcom. Jednakże oczywistym jest, że takie sprawy powinny być na początku współpracy ustalone przy pomocy umowy pisemnej, żeby nie musieć w przyszłości się nad tym głowić. Zastępstwa i delegacje to duży problem, ale tylko dla firm o szemranym rodowodzie.

Pisała o tym ostatnio dziennikarka jednej z poczytnych gazet opisując proceder firm zajmujących się pośredniczeniem w szukaniu pracy dla osób sprzątających. Na skutek machlojek tej firmy i zerowej polityki transparentności, osoby które szły sprzątać obiekty na zastępstwo, w rezultacie nie dostawały żadnego wynagrodzenia, ani osoba która realizowała zastępstwo, ani ta która była zastępowana.
Czy artykuł dziennikarki zmieni ponurą rzeczywistość pracowników fizycznych? Miejmy nadzieję, że tak, ale trudno uwierzyć, że jeden artykuł miałby przewrócić do góry nogami całą branżę zatrudniania osób do sprzątania instytucji.
Warto jednak przyglądać się tej kwestii!

Ciekawe artykuły o gospodarce:

Author:

Related Post

top