Windykacja polubowna i Windykacja sądowa
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Rodzaje windykacji

Każdy, kto posiada swoją własną działalność chce, aby zostały zachowywane wzorowe relacje z klientem. W większości przypadków jest to możliwe, ale zdarzają się sporadycznie wyjątkowe sytuacje, do których trzeba podejść indywidualnie.

Standardowo, klient za daną usługę lub produkt dokonuje zapłaty. Bywają jednak takie sytuacje, kiedy klienci nie wywiązują się z zawartych umów i nie płacą na czas lub nie płacą w ogóle. Przyczyn takich zdarzeń może być wiele, lecz najczęstsze z nich to zastrzeżenia wobec usługodawcy lub sprzedającego bądź kłopoty finansowe nabywcy.

Jeżeli spotykamy się z taką sytuacją i jako właściciele firmy chcemy się porozumieć to jest możliwa do przeprowadzenia windykacja polubowna. Dzięki niej mamy szanse odzyskać koszty danej inwestycji, wykonanej usługi lub otrzymać z powrotem sprzedany przez nas towar.

Są jednak sytuacje, w których jesteśmy pewni, że wywiązaliśmy się z zawartej umowy, a nie mamy możliwości polubownego rozwiązania sprawy. W takim przypadku zastosowanie ma windykacja sądowa, choć sprawy potrafią ciągnąć się długo.

Author:

Related Post

top