Analiza finansowa
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Analiza finansowa (4)Polska jak wynika z dużej liczby specjalistycznych badań, jest bardzo rozwijającym się krajem. Powstaje coraz więcej miejsc pracy. Coraz częściej jest to tak zwane ?samo zatrudnienie?, czyli osoba fizyczna zakłada jedno osobową firmę. Oczywiście nie wszystkie te firmy utrzymują się na rynku, ale jak już komuś uda się utrzymać na rynku. Firmy które utrzymały się na rynku, powoli przekształcane są w małe lub nawet średnie firmy, gdzie oprócz założyciela prace mogą znaleźć też inne osoby.

Dobrze przed założeniem firmy lub jej rozwinięciem dobrze jest zrobić analizę finansową. Analiza finansowa pomoże nam określić jakie działania przyniosą mam zysk, a z których powinniśmy się wycofać. Jest też dobrym punktem do przemyślenia czy nasza firma ma dalszy sens istnienia, czy nie lepiej jej po prostu zamknąć.
Analizę finansową można też przeprowadzić u osoby fizycznej, na przykład przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu przez bank, jak i również przez osobą fizyczną czy opłaca się jej wziąć tej kredyt, a nie zrezygnować z czegoś.

Ciekawe artykuły o gospodarce:

Author:

Related Post

top